O blogu i jego autorze

Programowanie jest moim zawodem i zarazem hobby. W związku z tym często zdarza się, że w wolnych chwilach obmyślam lub realizuję niewielkie projekty programistyczne. Im właśnie zamierzam poświęcić tego bloga.

Postaram się opisywać tutaj swoje pomysły i przebieg ich realizacji. Posty pojawiać się będą raczej nieregularnie, gdy będę miał czas i chęci, żeby wrzucić coś nowego. Jeśli jednak zbierze się jakieś grono czytelników, spróbuję pewnie zwiększyć ich częstotliwość.

To tyle słowem wstępu, zapraszam do lektury!


O autorze

Nazywam się Bartłomiej Kamiński, mam 35 lat. Ukończyłem fizykę na Uniwersytecie Warszawskim, ale interesuję się również programowaniem i to z nim postanowiłem związać karierę zawodową. Inne moje zainteresowania obejmują lingwistykę oraz aero- i astronautykę.

Czemu "ebvalaim"?
To słowo pochodzi ze sztucznego języka o nazwie Ithkuil. "ebv-" oznacza teorię, w sensie "wiedzy z obserwacji wykorzystanej w celu stworzenia spójnego wyjaśnienia". "-aim" oznacza "ten, kto buduje, wytwarza, tworzy" i że nie jest to po prostu własność koncepcji reprezentowanej przez słowo, ale jest jego nierozerwalną częścią, tworzącą odrębne znaczenie. "-al-" oznacza, że mamy na myśli pojedynczą instancję pojęcia. Zatem "ebvalaim" to "ten, kto tworzy teorię" jako odrębne pojęcie, lub, innymi słowy, fizyk teoretyczny :)